Virágok télen? Miért ne!
Imádom a tavaszi hagymásokat, főleg a jácintokat, amelyek a legkedvesebb virágok számomra. Ki ne szeretné azonban ezeket a gyönyörű, illatos színfoltokat, melyekre asszociálva, lelki szemeink előtt a tavasz képe villan fel. A kertészetek kínálatában már december elején megjelennek az előhajtatott hagymás növények, melyeket kifejezetten arra nevelnek, hogy a lakásban akár már karácsonykor is nárcisz illatozhasson. Tudom, tudom, én sem vagyok híve a természet siettetésének, de úgy gondolom egy-két virághagyma még nem jelenti a világ végét. Ráadásul a beltéri virágzásukat követően, a kertbe ültetve, hosszú-hosszú évekig ékesítik majd az udvarunkat.
Na de, hogyan is lássunk hozzá?
A képen látható összeültetéshez én a következőket használtam:
egy szép agyagcserép+alj
1 db nárcisz hagyma
2 db jácint hagyma
általános virágföld
örökzöldek és termések a kertből
Ha mindent beszereztünk, pofon egyszerű az egész. Az edényünket megtöltjük földdel, a műanyag cserepekből kivesszük a virághagymákat és az agyag kaspóba ültetjük őket. Végül, az ízlésünk szerint, a rendelkezésünkre álló anyagokkal, termésekkel, száraz és örökzöld növényekkel feldíszítjük az alkotást. Az ágakat, örökzöldeket beleszúrjuk a földbe, a terméseket elég csak rájuk fektetni. Én szeretek minél természetesebb alapanyagokat használni, de ha szeretnél masnit, szalagot, akár kisebb üveggömböt is belehelyezhetsz a hagymák közé.
Mivel egy ehhez hasonló alkotás ajándéknak is kiváló lehet, jó, ha tudod, hogy szobahőmérsékleten, a bimbós állapotból kb. egy hét leforgása alatt borulnak virágba a növények.
Az elvirágzást követően, a virágokat hagyjuk elszáradni, majd vágjuk le a virágfejeket, hogy a tápanyagok vissza tudjanak vándorolni a hagymába. Ősszel aztán kiültetheted őket a kertbe, hogy a természetben folytathassák tovább az életüket. :)